سرگرمی

بازی های کافه ای

بازی های کافه ای کافه بازی ها

بازی های کافه ای – کافه بازی

در این مطلب به معرفی مفهوم بازی های کافه ای و نیز کافه بازی یا کافه برد و شرایط استفاده و امکانات آن می‌پردازیم.

بازی های کافه ای کافه بازی ها

تا حالا به بازی کردن در کافه فکر کرده اید؟ ترجیح می دهید زمانتان را در کافه چطور بگذرانید؟ صحبت با دوستان یا خواندن کتاب و مجله و یا بازی

از قدیم گفته‌اند: «دست ما کوتاه و بردگیم بر نخیل!». به خصوص این روزها، و با گرانی و افزایش قیمت‌های بازی‌های خارجی، این نخیل قدش روز به روز بلندتر هم می‌شود و دست ما هم ما کوتاه و کوتاه‌تر! اما باز همان قدیمی‌ها گفته‌اند که: «گشاید درِ دیگری!» که احتمالا منظورشان همان درِ کافه بازی‌ها بوده که دیگر تبدیل شده‌است به یکی از سرگرمی‌های رایج و پرطرفدار!

کافه  بازی  محلی است مناسب برای افرادی که می خواهند دورهمی ها خود را در جایی متفاوت برگزار کنند و بدنبال دورهمی همراه با هیجان و بازی هستند.

«کافه بازی» کافه برد یا به عبارت درست آن “Board Game Café” مفهوم نسبتا جدیدی است که در سال‌های اخیر رشدش سرعت گرفته و می‌توان آن را محل تلاقی و برخورد دو مفهوم کافه و بازی علی الخصوص بازی رومیزی دانست. فضایی را تصور کنید که در کنار عطر قهوه و صدای مخلوط‌ کن، بوی مقوا و کارت بیاید و یا آوای ریخته‌شدن تاس روی میز به گوش برسد. در اغلب این کافه‌ها قفسه‌ای، کُنجی، میزی، چیزی را به بردگیم اختصاص داده‌اند و هر کدام به فراخور توان خود تعدادی بازی را به مراجعان یاد می‌دهند.

 
بازی های کافه ای کافه بازی ها

چرا برویم کافه بازی ، بازی های کافه ای  بکنیم؟

به چندین دلیل کاملا محکمه‌پسند، از جمله:کوهی از بازی های کافه ای ؛ اغلب این کافه‌ها قفسه‌ای مملو از عناوین قوی بازی های کافه ای در اختیار دارند که همواره در حال کامل‌تر شدن نیز می‌باشد. تنوع عناوین بازی یکی از مزیت‌های جالب توجه کافه بازی‌هاست که چشم‌ها را خیره و قلب‌ها را به تپش وا می‌دارد!شبکه اجتماعی؛ بودن در جمع علاقمندان این سرگرمی، از گیمر و خوره گرفته تا تازه‌وارد و خانواده، از لذات و البته اهداف اصلی بازی رومیزی است. این کافه‌ها احساس تعلق به اجتماع و توانایی ارتباط و معاشرت با دیگران را به خوبی تقویت می‌کنند .یکی از مواردی که شما را هیجان‌زده می‌کند و مایل می‌شوید که خودتان هم بعضی از بازی‌ها را تجربه کنید، تماشای دیگر مشتریان کافه است.

منوی خوشمزه؛ حین بازی لحظه‌ای که گرمای فسفر ذوب‌شده، کاسه‌ی سر را داغ می‌کند و حجم آدرنالین ترشح‌شده دست و پا را به رعشه می‌اندازد، چیزی بهتر از خوراکی و نوشیدنی‌های لذیذ به کار نمی‌آید. قهوه را یک نفس بالا برو و تاس را با اطمینان بریز!

گرانی بازی های کافه ای  خارجی؛ با توجه به قیمت بالای بازی‌های وارداتی، منطقی است که با صرف هزینه‌ی بسیار کمتر بازی کنیم!

امتحان کردن بازی؛ حالا گیرم که پول خریدش هم هست، ولی بهتر نیست اول یکی دو بار در کافه بازی کنیم ببینیم فازش به ما می‌خورد یا نه؟ بعد می‌توان با آسودگی خاطر و بدون لرزش دست، پول بازی را پرداخت کرد!

یادگیری رایگان؛ اغلب این کافه‌ها تمام بازی‌ها را به رایگان به شما آموزش می‌دهند و بار خواندن چندین صفحه دفترچه‌ی انگلیسی را از روی دوش شما بر می‌دارند. غیر از اینکه کافه‌داران مثل کلید F1 برای پاسخگویی به سوالاتی مانند: «با دست چپ تاس بریزم یا با پای راست؟» حاضر و آماده هستند!

پیدا کردن هم‌بازی؛ تا کی بازی‌های محبوب‌مان را بغل کنیم و در تاریکی و تنهایی به گریستن مشغول باشیم؟ با ورود به کافه‌ بازی جماعتی از هم‌بازی‌های جدید خواهید یافت که می‌توانند به پای ثابت شب‌نشینی‌های گیمی شما تبدیل شوند.

با ایـنکـه کـه بازی هـای فکری گاهی زمان زیادی طول می کشند و ذهن را درگیر می کـنند اما فضای کافه بازی ها  و اکسیژنی کـه در همـه جای آن جریان دارد شمـا را متوجه مرور زمان نخواهد کرد.

چه بهتر کـه کافه ای با فضای سبز و دلگرم کـننده اش پذیرای خستگی عصرگاهی مان باشد و چه بهتر کـه با دوست یا همکارمان به آنجا برویم تا دورهم بازی کرده باشم و استرس هـای کار و درس را به فراموشی بسپاریم.

جذاب‌ترین نکته‌ای که بازی های کافه ای  دارند، آدم‌هایی هستند که برای یک مدت کوتاه دیگه حواسشون به گوشی‌هاشون نبوده ، کنار هم مینشینند و باهات از دنیای خیالی بازی لذت برده و همه از یک تجربه مشترک کنار آدم های دیگه لذت می بردن، همه دور یک میز جمع میشن و به یک چیز فکر می کنن، به یک لذت دسته جمعی.

 

بازی های کافه ای کافه بازی ها

 

روش کاری این کافه‌ها چگونه است؟

خیلی ساده! می‌روید به کافه‌ی مورد نظرتان و همانطور که در یک کافه‌ی معمولی قهوه و کیک سفارش می‌دهید، اینجا بازی سفارش می‌دهید! در صورتیکه تعداد نفراتتان بالا باشد بهتر است قبلش تلفنی رزرو کنید. ولی این احتمال هست که همینطوری هم بروید جا باشد. البته که آخر هفته‌ها معمولا شلوغ است و رزرو واجب! خیلی کافه‌ها میزهای دونفره مخصوص زوج‌ها و یا علاقمندان بازی دونفره دارند و برخی کافه‌ها هم میزهای بزرگ برای بازی‌های پرجمعیت نحوه‌ی حساب کتاب هر کافه مخصوص به خودش است، ولی به طور معمول و مثل بیشتر سرگرمی‌های دیگر، هزینه‌ی بازی کردن در کافه تابعی از زمان است؛ هر چه بیشتر خوش بگذرانید هزینه‌تان بیشتر می‌شود. ولی به شکل کلی فرمول آن چنین چیزی است:

هزینه‌ی کل = هزینه بازی/ساعت × تعداد نفرات + هزینه‌ی سفارش (منو)

مثلا برای کافه‌ای که هزینه‌ی بازی در آن ساعتی ۷ هزار تومن باشد، برای بازی کردن زولکین که ۲ ساعت طول خواهد کشید، هر نفر باید ۱۴ هزار تومن پرداخت کند. که تقریبا برابر با هزینه بلیط سینما برای فیلمی ۲ ساعته است. هر کافه به دلایل مختلفی هزینه بازی/ساعت خود را محاسبه می‌کند که به عوامل زیادی مثل جای کافه، فضای داخلی، تسلط پرسنل بر بازی‌ها، فاصله میزها، کیفیت میز و صندلی، خدمات اضافه و … می‌باشد.

 

بازی های کافه ای کافه بازی ها

 

شما برای استفاده از تخفیف کافه بازی ها و استفاده از بازی های کافه ای  اینجا کلیک کنید

کافه بازی راه باران

سایر مطالب مرتبط

عیدانه سایت تخفیف سنتر

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =