قوانین

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات تخفیف سنتر

منشور و قوانین تورهای گردشگری کوهسار

 

 

**************************

گروه گردشگری،تفریحی و ورزشی کوهسار با فعالیت چندین ساله خود و با اهداف طبیعت گردی و کوهنوردی و گردشگری همراه با رعایت اصول و مبانی علمی و اخلاقی و ورزشی و زیست محیطی و زیر نظر آژانس مسافرتی معتبر در تهران، اقدام به برگزاری تورهای متنوع از نقاط بکر و دیدنی کشور می نماید.

گروه گردشگری کوهسار در حال حاضر 19 گروه و 2 کانال فعال درتلگرام دارد که از طریق آنها اقدام به معرفی مناطق زیبای ایران و همچنین اطلاع رسانی برنامه های گروه می نماید.

سر لوحه کار و فعالیت گروه گردشگری کوهسار بر مبنای ورزش جسم و روح ، صفا و صمیمیت، صداقت و احترام و مسیولیت پذیری تک تک اعضا محترم وهمچنین حفاظت از محیط زیست پیرامونمان می باشد.

منشور و قوانین گروه گردشگری کوهسار بدین شرح است:

الف)قوانین عمومی:

آژانس ثنا سیر( گروه کوهسار) زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید . لذا کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران در کلیه سفرهای ما نیز لازم‌الاجراست.از جمله:

1) حمل واستفاده از مواد و تجهیزات ممنوعه ، نوشیدنی های غیر مجاز که در قانون جرم شمرده می‌شود در سفرهای ما اکیدا ممنوع است.

2) رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جامعه ایران اسلامی الزامی است.

3) همراه داشتن هر گونه حیوانی (حتی حیوانات اهلی) در طول سفر ممنوع است.

4) همراه داشتن وسایل خطرناک برای سلامتی خود و دیگران در طول سفر اکیدا ممنوع می‌باشد.

5) مسافرین محترم متعهد و ملزم هستند که در تمامی مدت اجرای برنامه شئونات مذهبی، قانونی واخلاقی را رعایت نموده و از برنامه‌های گروهی تبعیت نمایند. در غیر این‌صورت مسئولیت اعمال فردی آنان بر عهده خود آنان می‌باشد.

6) مسافر یانماینده ایشان موظف است در هنگام ثبت نام، مشخصات فردی خود و همراهان را بطور صحیح و کامل ذکر نماید. بدیهی است هرگونه مغایرتی که در ثبت مشخصات مسافر صورت گیردمتوجه نماینده و مسافر بوده و کارگزار در این خصوص هیچ گونه مسئولیت در ارتباط با آن مسافر نخواهد داشت.

7) مسافرموظف است در ساعات اعلام شده در برنامه های گشت شرکت ( در ابتدای سفر و یا در حین گشت ها ) شرکت نماید وقت‌شناسی منحصرا به نفع شما و بخشی از حقوق همسفران شماست.تاخیر فقط چند نفر در گروه می‌تواند منجر به تاخیر کل گروه و از دست رفتن زمان و فرصت شود. لذا در صورت تاخیر شما، گروه با نظر سرپرست می‌تواند گشت برنامه‌ریزی شده را شروع کند و در این صورت شخصاً متعهد قبول مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه‌های مربوطه جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه گشت خواهید بود و آژانس هیچگونه مسئولیتی دراین خصوص نخواهد داشت.

8) هرگونه هزینه و خسارت در طول سفر که به دلایل تبعیت نکردن از دستورات راهنما، گشت های خارج از خدمات آژانس و یا عدم استفاده از لوازم ضروری شخصی هر سفر (اعلام شده دراطلاعیه های ثبت نام ) به وجود آید تماماً متوجه مسافر خواهد بود.

9) مسافر میبایست در طول گشت کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان های مورد بازدید، شخصاً مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود.

10) چنانچه کارگزار مجبور شود در اثر شرایط غیر قابل پیش بینی طبیعی و محیطی، بخشی از گشت راابطال کرده و خارج از چهارچوب اعلام شده در برنامه سفر نسبت به رزرو هتل یا کرایه وسایل نقلیه یا هرگونه عمل لازم در راستای اجرای سفری دیگر اقدام کند، مسافر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده به کارگزار است.

11) مسئولیت مراقبت از فرزندان و حفظ اموال و مدارک شخصی در تمام طول سفر به عهده مسافر بوده ودر این خصوص هیچ مسئولیتی متوجه راهنما و آژانس نخواهد بود.

12) مسافر یانماینده ایشان موظف است بر اساس سطح توانایی جسمی خود و همراهان در تور متناسب باسختی سفر، ثبت نام نماید و همچنین در صورت نیاز به مصرف هرگونه داروی تجویز شده ازسوی پزشک و یا استفاده از تجهیزات پزشکی خاص، آنها را در طول سفر همراه داشته باشدو می بایست راهنمای سفر خود را از این موضوع مطلع سازد.

13) در سفرهای زمینی، ممکن است به‌ هر دلیل و در هر قسمت از سفر، وسیله نقلیه از حرکت باز ایستد.آژانس خود را موظف می‌داند تا در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر وسیله نقلیه و یاتامین وسیله نقلیه جدید اقدام نماید؛ از همسفران انتظار می‌رود تا با درک شرایط بحرانی ایجاد شده، ما را در رفع مشکل یاری رسانند. هرگونه هزینه جایگزینی وسیله هم رده وسیله اولیه بر عهده آژانس بوده و زمان لازم جهت تامین وسیله نقلیه و تأخیر در اجرای سفر نیز مورد قبول مسافر است.

14) آزانس موظف است بیمه مسئولیت مدنی سفر را در مورد مسافر اعمال نموده و در صورت بروز هرگونه حادثه ای در محدوده مکانی و زمانی سفر، مسافر می‌تواند بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام نماید و در این خصوص آزانس همکاری و مساعدت لازم را به عمل خواهدآورد.

15) در صورت بروز هرگونه حادثه که منجر به خسارت جسمانی در طول سفر گردد، مسافر خود موظف به پرداخت هزینه های امداد و نجات و درمان میباشد. بدیهی است مسافر میتواند پس از طی مراحل قانونی و پزشکی با دریافت گزارش از کارگزار به شرکت بیمه مراجعه و طبق تعرفه های بیمه اقدام به دریافت خسارت نماید. در خصوص هزینه های درمانی مازاد بر بیمه هیچگونه مسئولیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.

16) درصورتیکه مسافر به هر دلیل جدا از برنامه سفر آزانس به گروه ملحق و یا قبل از پایان سفر ازگروه جدا شود، بیمه مسافر فقط از ابتدای الحاق وی به سفر و یا تا زمان انفصال وی از سفر معتبر بوده و فقط در مدت زمان حضور وی در سفر اعمال خواهد شد و در خارج ازاین زمان شرکت مسئولیتی در قبال بیمه مسافر نخواهد داشت.

17) آژانس موظف است در سفرهای طبیعت گردی، از راهنمای تخصصی طبیعت گردی موردتایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده نماید.

18) شرکت تمامی افراد در برنامه‌های سفر منوط به اطلاع خانواده هر فرد بوده و تمامی ‌همسفران‌ با‌ ثبت‌نام در سفر این ‌اطلاع را تایید می‌نمایند. شرکت افراد زیر ۱۸ سال درتمامی برنامه‌های سفر منوط به همراهی و یا اجازه کتبی سرپرست فرد می‌باشد.

19) در سفرهای گروهی چند روزه ، اختصاص اتاق یک، دو و… نفره به افراد در هتل و نیز نحوه استقرار افراد در خانه محلی یا چادر، بستگی به ترکیب نفرات تور و ظرفیت هتل یا خانه محلی دارد. در سفرهای گروهی کوهسار تعهدی برای در اختیار قرار دادن اتاق اختصاصی به افراد (حتی زوجین) ندارد. با این حال ما در حد توان و امکانات محل اقامت،حداکثر همکاری را با همسفران خواهیم داشت.

20) در طول سفر، امکان دیر یا زود شدن ساعات صرف غذا، خواب واستراحت، کم و زیاد شدن طول راه ها در روز و شب (با وسیله نقلیه و یا در راهپیمایی ها) در شرایط نامساعد آب و هوایی، محیطی، محلی و یا حوادث غیر مترقبه وجوددارد.

21) در صورتی که مقامات انتظامی به هر دلیلی از ورود مسافربه مقصد ممانعت کنند، مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ گونه مسئولیتی برعهده آژانس نخواهد بود .هرگاه مقامات انتظامی یامسئولین محلی، به هر دلیل از ورود گروه به منطقه جلوگیری به عمل آورند، نماینده آژانس(راهنما) در صورت داشتن زمان لازم، مجاز به جابجایی سفر بوده و مسافر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.

ب)قوانین اخلاقی

گروه کوهسار یک گروه متعهد به اصول اکوتوریستی ا‌ست.اکوتوریسم سفری است مسئولانه به مناطق طبیعی، که موجب حفظ محیط زیست و بهبود زندگی مردم محلی گردد. ما خود را ملزم به رعایت موارد زیر می‌دانیم و از همسفران خود نیز خواهشمندیم تا نهایت کوشش خود را در رعایت این موارد داشته باشند:

برای جلوگیری ازآسیب به طبیعت، از ظروف یک‌بار مصرف استفاده نکرده و از همسفران خواهشمندیم ظروف شخصی به‌همراه داشته باشند.

تلاش می‌کنیم تا هیچ اثری به غیر از جای پا در منطقه باقی نگذاریم. پس از ریختن زباله‌های ریز و درشت (مانند ته‌سیگار، لفاف مواد خوراکی، دستمال، و…) و هر اقدامی که منجر به آسیب یا آزار هر جانداری اعم از گیاه و حیوان شود خودداری می‌کنیم.

محیط طبیعی مورد بازدید خود را تمیزتر از زمان آغاز، ترک کرده و برای حفظ و ارتقای یکپارچگی طبیعی مکان‌های مورد بازدید تلاش می‌کنیم.

آرامش حیات وحش را بر هم نزده و از چیدن گیاهان در طبیعت خودداری می‌کنیم.

برای احترام به فرهنگ بومی، هنجارهای جامعه میزبان اعم از فرهنگ، سنن، زبان، گویش، لباس، عقاید و… را رعایت می‌کنیم.

از مکان‌های خصوصی و مردمان محلی و عشایر (به‌خصوص زنان و کودکان) بدون اجازه عکاسی نکرده و به حساسیت‌های فرهنگی احترام می گذاریم.

به اماکن مقدس احترام می‌گذاریم؛ همچنین باورها و اعتقادات سنتی و مردمی منطقه را شناخته و به آنها بی‌احترامی نمی‌کنیم.

محصولاتی که از حیوانات و گیاهان در خطر انقراض تهیه می‌شوند را خریداری نمی‌کنیم اما با خرید محصولات بومی به شکوفایی اقتصاد بومی و حفظ فرهنگ منطقه کمک می‌کنیم.

از دادن انعام و پول به مردم بومی خودداری می‌کنیم.

هرگز قولی را به عشایر و مردمان روستایی نمی‌دهیم که نتوانیم به آن عمل کنیم.

سعی می‌کنیم در محیط‌های روستایی و عشایری پوشش مناسبی داشته باشیم.

در صورت بروز هرگونه اخلال، مزاحمت، اعمال خلاف شئونات اسلامی و ارزش های فرهنگی و بومی در طول سفر توسط مسافر، راهنما مکلف است ضمن گزارش مراتب به آژانس ، بر حسب مورد، تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در بقیه سفر اتخاذ نماید.

حق انتشار تصاویر و فیلم‌های سفر، بر عهده‌ی سرپرست بوده و انتشار آنها با مجوز شرکت و موافقت اشخاص حاضر در تصویر ممکن است. بنابراین خواهشمندیم که از انتشار بی‌اجازه‌ی تصاویر دیگران، خودداری فرمایید.

در طول سفر تبلیغ و معرفی شرکت‌های هرمی و هرگونه فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، مذهبی و… مجاز نیست.

پاره ای از قوانین رزرو اقامتگاه های سامانه تخفیف سنتر

• در صورت عدم مراجعه مسافر در زمان رزرو، مورد اجاره براي مسافرخالي نگاه داشته شده و هيچگونه وجهي مسترد نخواهد شد.

• همراه داشتن مدارک سجلی و اوراق شناسایی در زمان مراجعه به مورد اجاره الزامی است و سامانه رزرواسیون “#تخفیف_سنتر “هیچگونه مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت.

• شرط استفاده از مورد اجاره محرمیت مطابق با شرع مقدس اسلام میباشد و ارایه مدارک لازم جهت اثبات محرمیت در زمان مراجعه الزامی است.

• زمانتحویل ساعت 14 و تخلیه ساعت 11 می باشد ، در صورت نیاز به تحویل مورد اجاره زودتراز زمان مورد نظر و یا تخلیه دیرتر از زمان اعلام شده حتما هماهنگی قبلی از طرف مسافر محترم انجام پذیرد.

• در صورت پرداخت به روش غیر اینترنتی ( پرداخت غیر اینترنتی ویا اینترنتی از طریق غیر این سایت ) بدلیل نامشخص بودن واریز کننده فورا باید پس از واریزی اعلام گردد و تاییدیه رزرو دریافت گردد در غیر اینصورت مسئولیتی متوجه سامانه “#تخفیف_ سنتر ” نخواهد بود.

• رزرو پس از پرداخت کامل قطعی خواهد بود , واریزی علی الحساب ویا عدم اعلام به سامانه پس از واریزی و یا مشکلات سیستم بانکی در پرداخت آنلاین به طوریکه وجه آن به حساب این شرکت واریز نگردیده باشد بعنوان رزرو قطعی منظور نخواهد شد.

• اين سامانه بدلیل نسبی بودن خدمات و نیز سلیقه های متفاوت هيچگونه مسئوليتي در قبال مواردي مانند كيفيت اتاق ، خدمات و غيره را ندارد. ( دراین زمینه پیشنهاد میشود نظرت مسافران قبلی در مورد مکان مورد نظر را مطالعه نمائید.)

• قیمت اعلام شده به طور کامل محاسبه گردیده است و شما در مورد اجاره هیچگونه هزینه ای دیگر پرداخت نخواهید داشت.

• طبق ساعت تخلیه ، مورد اجاره باید تحویل موجر گردد ، در صورت عدم تحویل به موقع بازای هر ساعت 10 درصد تا ساعت 17 دریافت می گردد و پس از آن اجاره بهای یک روز کامل اخذ می گردد .

• تا زمانی که رزرو شما آماده پرداخت نشده باشد احتمال تغییرتخفیف های اعلام شده وجود دارد در حقیقت قیمت اعلام شده در تاییدیه رزرو شما تا زمانی اعتبار دارد که رزرو خود را قطعی نمایید در صورتی که رزرو شما منقضی گردد احتمال تغییر قیمت می باشد.و ممکن است در صورت مراجعه مجددا قیمت تغییر کرده باشد.

• رعایت شئونات اسلامی و حفظ اخلاقیات برعهده ی مسافر محترم می باشد .

• در زمان تخلیه هرگونه خسارت ناشی ازفعالیت های مسافر توسط موجر اخذ می گردد .

• سایر قوانین مطابق با قانون رزرو درسازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مراجع مرتبط می باشد.

• سایر قوانین رزرواسیون اینترنتی مطابقبا قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران می باشد.


قوانین کنسلی :

• در صورت درخواست مسافر براي لغو رزرو قبل از یکهفته به هر علت، با كسر 10 درصد كارمزد سامانه “#تخفیف_سنتر “عودت انجام خواهد شد.

• در خواست لغو رزرو تا 72 ساعت قبل از زمان تحویل 50 درصد وجهبه مشتری محترم بازگردانده می شود . وپس از آن وجهی عودت نخواهد شد.

• نکته قابل توجه: در ایام خاص وتعطیلات لغو رزرو به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد

• شایان ذکر است بدلیل اینکه مبلغ واریزی مسافر پس از رزرو به حساب موجر (صاحب هتل یا ویلا ) ، واریز می گردد باز گرداندن وجه پس از وصول ازموجر و حدود ده روز کاری زمان نیاز دارد.

• درصورت عدم رعایت شرایط رزرو اینترنتی و یا قوانین گردشگری, سامانه “#تخفیف_سنتر ” هیچگونه مسئولیتی در بازپرداخت وجه رزرونخواهد داشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 2 =